čtvrtek 7. července 2016

Nejen o závěsech...

....ano..
původně měl být tento příspěvek věnován pouze novým - staronovým závěsům  ( z ikea) v obýváku, které jsem po 15ti letech "oprášila" a zkusila, jak padnou novým oknům.
Líbí se mi, jak jimi prostupuje slunce a paprsky si hrají se stíny stromů před chalupou.
Také mě už přestaly bavit růžovo-šedavé kombinace přehozů i polštářků.. 
Takže na scénu opět přišly zemité tóny, ve kterých se cítím asi nejlépe.
 Tím měl příspěvek končit, ale nebyla bych to asi já, kdybych nepřidala nějakou tu květenu..
stále se nemůžu nabažit..
barvami i skladbou
květů
 


 donedávna  náš dvůr postrádal tu nej květinu
 
♥♥♥ růži ♥♥♥
 
kterou se nyní snažím propašovat do zahrady ve vícero barvách
naposledy jsem objednala 3ks této žluté krásky, která bude skvěle doprovázet červené i růžové odstíny
 
 
 
 
 
tuto krásku co zdobí náš vítací záhon..a dělá rozkvetlé loubíčko u vstupních dveří, vyhodila naše sousedka na mráz ze stráně ..
později.. cca o 3 týdny co tam pomalu umrzala, se mě zeptala, zda bych jí nechtěla
hned jsem kývla
 
a růžička se mi každoročně odvděčí plným květenstvím
 
 
DIY
aneb
jsem tu s první vlaštovkou mé renovace zahradní lavice
 
vyfotila jsem vám veškeré důležité věci, které jsem použila..
vlastně chybí špachtle, ale ta bude asi vidět na fotu v mé ruce :-)
 
Jak vidíte, ráda nakupuji proprietky v lidlu. Odtud jsem si donesla brusku, štětce, lepící pásky a barvu baufix - odstín ořech.. Dále je tu bomba na opalování, není - špachtle, košťátko,
eternal - odstín slonová kost,. voda na čištění štětců.. výhoda vodou ředitelných barev :-)
 
 

a zde výsledek..
po:
  • opálení
  • broušení
  • 4 vrstev nátěru ořechem
  • 4 vrstev nátěru slonovou kostí 
a začínám druhou lavici..
opalování je největší pakárna, ze které bolí  záda, ale výsledek za to stojí
 


 
ve středu jsem zajeli navštívit tchánovce na chatu na Lipně
a při té příležitosti jsem si odvezla další kousek  k renovaci 
 
ano
 
toto
houpací křeslo
 
nejdříve jsem myslela, že ho natřu bíle a ušiju nějaké šedobílé sedáky, ale kontrast na lavici se mi tak líbí, že se pokusím i toto křeslo zbrousit, natřít odstínem ořech co  nejvíce do tmava a přečalouním světlou látkou.. možná i bílou, ale s nějakým vzorem.. uvidíme .-) nebo šedo-bílou..Další prácička, která zaměstnává o dovolené mě a hlavně pana L. je budování nového plotu.
Ano..
konečně to vzalo spád..
před pár dny jsme vykutali i vyzbíječkovali díry a dnes jsme betonovali sloupky, které po navaření budu zase natírat..
 
na fotkách je vidět pole plotu..
a
prkenné podpěry, které drží sloupky..
 


 
 
A tady už je podvečer..
a já se jdu prolítnout s Amálkou a protáhnout si ohýbané tělo
:-) 


kozy blbnou a neví už co by
:-)


a zatím.. co já se muchluju s Ami..
pan L. se pustil do postřiku políčka
řádí nám tu stále mandelinka
ou jééééééééééé 
a jak tak pozoruji ty své miláčky ♥♥♥
přiběhne ke mně další miláček a vyžaduje mazlení
 
dnes se tedy loučíme spolu
s naším nejstarším (letošním ) beránkem
 
Mám vás moc ráda♥.. a děkuji ze ♥ za vaši přízeň♥♥♥
 
S láskou
 
***Susie***

 
 
 29 komentářů:

Anonymní řekl(a)...

Susie,moc ráda k Vám chodím na podívanou na blog...Vaše příspěvky jsou takové milé a plné elánu...každý den kontroluji,jestli něco přibylo, proto mám radost, že poslední dobou, přispíváte často...přeji Vám ,ať se daří:-))...budu Vás sledovat i nadále...krásné dny..Markéta.

Lennka řekl(a)...

Zuzanko moje nejmilejší, to je zase moc krásný příspěvek. Váš nádherný domov, ty zemité barvy a staronové závěsy, to je moc krásný, perfektně tam vše pasuje. A opravdu se mi to líbí moc!
Lavici jsi předělala perfektně! Opalování já nemám ráda. Zkusila jsem si to na oknech na chatě a nejvíc mi u toho vadí ten smrad :-D Ale ta práce, která je vidět, to je k nezaplacení ;-) Nádhera! No a plot je super, kytičky a zvířátka... To k Vám prostě patří. A Tobě to sluší za každé situace! A těším se moc na proměnu křesla! A fotky z Lipna, paráda!!!
Pusu ♥
A užívej volna ;-)
Lenka

Alena Vyskočilová řekl(a)...

Páči sa mi všetko:-)Pekné leto!

Marcela Nováková řekl(a)...

Zuzko jsi šikulka, ta lavice je parádní. Máte to doma útulné, hřejivé, krásné... prostě DOMOV. Ale té práce, co se za tím skrývá, na políčku v zahradě i okolo miláčků zvířecích!Máte můj obdiv ! Z Tvého příspěvku dýchá pohoda a láska! Marcela

Ansi řekl(a)...

Téda, u Vás je krááásně. To já jestli můžu, zase zajdu...
Mějte se hezky :)
A

Anonymní řekl(a)...

Jsi kočka a moc ti to sluší jak při práci tak mezi zvířátky. Renovace se povedla jak jinak než zase na jedničku .-)
Pokaždé se těším na další obrázky a příspěvky od vás. Děkuji za ně♥♥♥
Pohodové dny!
evice

Majka řekl(a)...

Zuzi, to je parádní, jak jsi se k práci naparádila, tohle mám moc ráda, ale já jsem vždycky jak čuně. a ten plot, tohle je náš vysněný, ale když to počítáme, pořád se nám to zdá moc peněz, no, uvidíme.
Zuzi, chtěla jsem se tě už dávno zeptat, vy výpěstky i prodáváte nebo to máte jen pro svoji potřebu a pro zvířátka? já stejně vůbec nechápu, jak to všechno stíháte a ty pořád vypadáš tak pohodově.
přeji krásné léto. jo a ta lavice se ti fakt povedla. Majka

Susie řekl(a)...

Mají :-) to je hezké, že mě vidíš naparáděnou :-) to jsou nějaké staré těhotenské kalhoty ze sekáče, co mi dala na práci tchýně hihihi.. a jsou bezva, jak jsou volné a tenké plátýnko do veder :-) a jako čuně jsem taky..si nemysli haháááááááá hlavně barvu mívám i ve vlasech haháááá.. Ten plot.. on tak draze nevyjde, když se koupí na jaře ve slevě .-) a mají akci každý rok.. jen vždy u těch ve slevách něco chybí.. většinou nějaké zásadní proprietky k uchycení, takže to vždy pan L. řeší různě po kamarádech, co kdo vykouzlí..Naštěstí máme šikovné sousedy :-)..a třeba jsme hodně i ušetřili díky použití starých trubek, které jsem natřela barvou na ploty, kov.. z Lidlu.. tam se ušetřilo hodně, protože jediný pitomý sloupek stál 500/ks.. což byla téměř cena celého plotového pole, sloupky jsme koupili jen k brance.. Výpěstky neprodáváme, zatím vše zužitkujeme sami a příbuzní :-)a zvířátka.. :)ale bylo by krásné být moc doma a věnovat se jen tomu.. zatím nás to neuživí :-/..Moc děkuji za kompliment.. ♥ já to opravdu vše moc miluju i pan L. .. a ta láska je asi ta pohoda :-) i když budu padat na hubu.. budu nejvíc spokojená.. , ale nejvíc mi dává, když vidím za sebou kus práce.. jak se něco opravilo, vdechlo život, atak.. to je naprosté nabití energií a radost jít dál a vymýšlet.. tvořit.. já bych bez toho nemohla být :-) Jéé jsem se nějak rozkecala hahááááááááááá krásné léto Majíí moc děkuji♥

Susie řekl(a)...

Evičko a mě moc těší Tvé návštěvy :-) ♥ děkuji za pochvalu lavice, jsem na ni náležitě "pyšná" :-) už dělám druhu a málem jsem přišla o nehet na palci.. Pan L. hned říkal, že mám nafotit svůj černý palec, ať všichni vidí jak jsem šikovná - zbrklá haháááááááá Krásné i pohodové dny Tobě♥

Susie řekl(a)...

Moc mě těší milá Ansi♥ děkuji za návštěvu♥ určitě se zase stavte .-) Krásné léto ♥:-)

Susie řekl(a)...

A mně sa páči Váš komentár :) ♥♥♥

Susie řekl(a)...

Marcelko a z Tebe láska a upřímnost, která velmi hřeje♥♥♥ Moc Ti děkuji zlatíčko♥ Přeji Ti nádherné léto♥

Susie řekl(a)...

Leničko♥♥♥.. moc děkuji za krásný komentík♥.. to opalování.. smrádek opravdu děsnej :-) uááá občas se mi podařilo zajet plamenem víc do dřeva, ale víš co .-) v závěru to má super efekt po natření, protože ty tmavší flíčky dělají vzor indického palisandru :-) to nevymyslí hihi :-)Měj se nádherně♥ sluníčko♥

Ilona Ř. řekl(a)...

Zuzanko,
konečně mi jde vložit komentář !
Také obdivuji, jak to všechno s panem L. stíháte !
Tolik zvířátek, úrody a práce kolem domu a zahrady a ještě stíháš natírat, šít, renovovat,... !
Mimochodem ta lavice prokoukla :-)
Je vidět, že vše děláš s citem a láskou ♥
Tak přeji pohodové léto a také trochu toho odpočinku!

Marie řekl(a)...

Nádherná reportáž.

Stella Boscato řekl(a)...

Zuzanko,málo platné,na tobě je šťastný život vidět!Jsi krásná a tak vytváříš kolem sebe zase jenom krásu.A Lidl by si tě měl nafotit až budou opět prodávat kutilské propriety.To by se po nich jen zaprášilo.Protože při pohledu na tebe i to největší dřívko uvěří,že to s tím,kterým udělátkem zvládne s úsměvem na rtech stejně tak,jako ty :-)

Dana řekl(a)...

Zuzí,u vás je všechno tak nádherné, z fotek to vypadá moc pohodově, ale je za tím spoustu práce, viď. A ty nádherné růže a krásný plot a zvířátka a .... Moc ti to sluší a vypadáš moc spokojeně.
měj se krásně :-)

Anonymní řekl(a)...

Zuzko, také chodím ráda nakukovat. Moc jsem vděčná za každou "reportáž", dokonce jsem si sehnala podle Tvého jednoho příspěvku knihu od Mariany Felnerové,Zahrada o 4 roční období, přinesla mi tolik radosti do života. Ničemu z toho, co s manželem děláte, chov dobytka, zahradničení nerozumím, nikdy jsem nic takového nedělala , ale o to více Vás obdivuji a těším se na další příspěvek. Piš více, je-li to možné.
Zdravím a děkuji.
Vlaďka

Susie řekl(a)...

Ilonko moc děkuji za návštěvu a krásný komentíků♥ někdy je technika na "odstřel" :-).. odpočinek už přišel :-) díky celodennímu lijáku jsme se jen váleli :-) a včera jsem vyrazila na holčičí nákupy do Gmundu :-) tak to byl fajn oraz :-) Přeji Ti krásné dny...

Susie řekl(a)...

To mě moc těší :-) děkuji♥ a krásné léto ☼

Susie řekl(a)...

Stellinco :-) ♥♥♥ :-) jéé to se krásně čte :-) moc Ti děkuji♥ objímám na dálku hvězdičko♥

Susie řekl(a)...

Milá Dani, moc děkuji za návštěvu♥ Je pravda, že se moc nezastavíme :-)ale to je už náš způsob života.. Jak se říkává, není důležitý cíl, ale cesta.. tak mi jdeme stále a stále.. a moc nás to baví.. a právě tu cestu si nesmírně užíváme :-) Z růží mám letos opravdu radost, konečně se jim daří :-) a už se těším až se pustím do nového okrasného záhonu ve dvoře, kde najdou své místo další růže :-) má vysněná Leonardo da Vinci a sadová Colette, které už chudinky od jara čekají v květináčích na přesazení :-)Přeji Ti krásné a pohodové dny :-)

Susie řekl(a)...

Vladěnko a já moc děkuji, že jsi písla a dala mi vědět, že jsi tu ♥ :-)To mě moc těší, že sis koupila knihu od Marianky, je to zkušená zahradnice a úžasná ženská....a přinášet radost.. to je nejvíc :-)Budu se snažit psát víc.. :-) jak čas i nápady dovolí.. Moc děkuji a moc zdravím♥

Lezarts řekl(a)...

Stále na pilno a hezky je u vás v "chaloupce u Susie a pana L":-)
Posílám letní pozdravy!

Mery13 řekl(a)...

Jeeeeje Zuzanko to je zase kopa roboty ale ta krása aj úžitok záhrady, spokojne zvieratka to všetko vynahradia. Skutočne na všetkých fotkách vyzeraš tak dobre a hlavne spokojna, stále obdivujem tvoju šikovnosť. Lavice si povýšila na veľmi vysoký level, sú fantastikuš :-) a určite tam dotiahneš aj to kreslo už sa teším na fotky. Oplotenie bude nádherne, veď aj my sme si take pred rokmi vybrali :-)) Prajem krásne letne dni a pozdravujem.

Reny Mejtská řekl(a)...

Hezké ráno,
máte úžasný blog plný milého čtení a krásných fotek,moc se mi líbí.
Určitě zase nakouknu,přeji pěkný den.
Renča

Susie řekl(a)...

Renatko i já Tebe moc a moc zdravím a děkuji za návštěvu♥♥♥

Susie řekl(a)...

Milá Merry♥ moc Ti děkuji za krásná slova♥.. ano, máš velkou pravdu.. veškerá píle se vrací pohledem na šťastné tvorečky :-) vzrostlou zahrádku, sbírání plodů.. a pohledem jak se staré mění v nové, nebo něco nového přibyde..To mě těší, že máte stejné oplocení, musím k Tobě zase juknout :-) Na křesílko se snad brzy dostane.. :-) určitě pak dám foto :-) sama se na něj těším.. :-) Také moc pozdravuji a přeji nádherné dny♥

Susie řekl(a)...

Milá Renatko a já moc děkuji za návštěvu♥:-) jste tu vítána♥♥♥

Okomentovat

♥ Děkuji za návštěvu ♥